Dart – popularny sport towarzyski

 
Gra tego typu najczęściej spotykana jest w barach oraz pubach, a także w miejscach, gdzie organizowane są zawody sportowe. Do rozgrywki niezbędne są tarcza oraz lotki, które umiejętnie rzucone przez uczestnika powinny wbić się w odpowiednie miejsce na tablicy. Dzięki celnym rzutom, osoby grające zdobywają punkty. Dart posiada mnóstwo zalet – między innymi rozwija strategiczne myślenie i poprawia koncentrację. Co więcej, stał się sportem, w którym można odnosić sukcesy nawet na arenie międzynarodowej.
 
 
Początkujący gracze powinni przed rozpoczęciem rozgrywki zapoznać się z zasadami oraz szczegółową instrukcją, która opisuje, jak powiesić tarcze do darta. Odpowiednio zamocowana tablica umożliwi komfortową grę oraz pozwoli zabezpieczyć ścianę przed uszkodzeniami. Tarcza do darta jest okrągła i podzielona na punktowane sekcje. Musi być wykonana z materiału, w który łatwo wbija się lotki, dzięki czemu gracze mogą otrzymać punkty za trafienie w dane pole. Na jakiej wysokości zawiesić tarczę do darta? Podpowiadamy!
 

Jaka wysokość tarczy do darta jest właściwa?

 
Niezależnie od tego, czy grają Państwo amatorsko, czy też zawodowo, istotne jest odpowiednie umieszczenie tablicy na ścianie oraz przyjęcie wygodnej pozycji. Chociaż wysokość tarczy do darta powinna być dopasowywana do uczestników, często nie udaje się jej ustawić idealnie do wzrostu każdego z nich. Osoby, które biorą udział w rozgrywce mogą być bowiem innego wzrostu. Z tego powodu na zawodach profesjonalistów przyjęło się, iż tarcza powinna być zamontowana na wysokości 173 cm, co odpowiada pięciu stopom i ośmiu calom. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele rozmiarów tablicy, dlatego odległość liczona jest od jej środka.
 

Jak poprawnie zamocować tarczę do darta?

 
Wiedzą Państwo już, jak angażującym sportem jest dart, na jakiej wysokości tarcza powinna być powieszona oraz poznali Państwo podstawowe zasady gry. Warto jednak zapoznać się także z parametrami technicznymi dostępnych na rynku tablic oraz wskazówkami, co do ich zamocowania na ścianie. Ze względu na ryzyko trafienia lotką w powierzchnię wokół tarczy, warto zabezpieczyć teren oraz zadbać o bezpieczeństwo graczy. Jeśli mają Państwo to już za sobą, można przystąpić do montażu. Należy jednak wiedzieć, jak powiesić tarczę do darta, aby nie spadała oraz była na stałe przytwierdzona do płaskiej powierzchni. Tylko trwały i solidny montaż pozwoli tablicy utrzymać się na ścianie, kiedy kolejni gracze będą rzucać w nią lotkami, które lecą z dużą prędkością.
 

Montaż tarczy do darta krok po kroku

 
Chcąc poprawnie powiesić tarczę do darta należy przygotować ścianę poprzez wywiercenie w niej otworów oraz zamocowanie kołków rozporowych. Rozstaw otworów zależy od wybranego modelu tarczy, a instrukcję znajdą Państwo w Internecie oraz w zestawie. Do przygotowanych otworów trzeba następnie przykręcić blaszkę do montażu. To właśnie na niej wiesza się tablicę z wkrętem zamocowanym na jej środku. Jak wcześniej podpowiedzieliśmy, standardowa wysokość tarczy do darta wynosi 173 cm. Warto pamiętać, że odległość powinna być liczona od środka tablicy. Kiedy umieszczą ją Państwo w odpowiednim miejscu, należy zadbać o zabezpieczenie nie tylko ścian dookoła, ale także podłogi w pobliżu miejsca rozgrywki. Upadające lotki mogą bowiem uszkodzić powierzchnię.
 

Wysokiej jakości tarcze do darta

 
Aby móc wspólnie z przyjaciółmi cieszyć się rozrywką, warto zaopatrzyć się w zestaw do gry w darta. O trwałości tarczy świadczy wysoka jakość materiałów, z których została ona wykonana. W sklepie DARTPRO można znaleźć produkty przeznaczone zarówno do użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego, które umożliwią wielu osobom wygodną i komfortową rozgrywkę. Jeśli szukają Państwo wyposażenia do uprawiania omawianego sportu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W asortymencie posiadamy profesjonalne zestawy, a także pojedyncze akcesoria, jak np. piórka, pokrowce czy ostrzałki.
 
 
Wiedzą już Państwo, na jakiej wysokości powinna być zamontowana tarcza do darta oraz w jaki sposób umocować ją poprawnie na ścianie, dlatego zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w rozgrywkach!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych