Jak dbać o tarczę sizalową? 

 

W tym artykule podzielimy się z Tobą kluczowymi wskazówkami dotyczącymi konserwacji i pielęgnacji tarczy sizalowej, które pomogą Ci zachować ją w doskonałym stanie przez długi czas. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym graczem, te porady sprawią, że Twoja tarcza będzie służyć Ci wiernie przez wiele emocjonujących rozgrywek.

Dlaczego odpowiednia konserwacja tarczy jest ważna?

Tarcza, podobnie jak każdy sprzęt sportowy, wymaga regularnej konserwacji, aby zapewnić jej długowieczność i optymalną wydajność. Nieodpowiednia pielęgnacja może prowadzić do szybkiego zużycia, uszkodzenia sizalu oraz pająka co zdecydowanie pogarsza komfort gry.

Czyszczenie i konserwacja tarczy dart

  • Obracanie tarczy: Regularne obracanie tarczy zapobiega nadmiernemu zużyciu poszczególnych sektorów. Profesjonalne tarcze umożliwiają łatwy obrót i przemieszczenie pierścienia numeracyjnego. Wystarczy zwolnić trzy śruby dociskające tarczę do ściany (system Winmau Rota Lock), obrócić tarczę o kilka pól, przemieścić drut numeryczny (wystarczy naciągnąć go na zewnątrz w miejscach uchwytów)  

Obracanie tarczy dart

  • Odpowiednia wilgotność pomieszczenia: Zarówno zbyt duża jak i zbyt mała wilgotność powietrza może zaszkodzić tarczy. Sizal traci swoje unikalne właściwości w obu skrajnych przypadkach. 
  • Używanie grotów soft: używanie grotów plastikowych nie jest zalecane przez producentów, mimo, że lotki soft mają zdolność do wbijania się w sizal powodują zbyt dużą penetrację w porównaniu do ostrych grotów. 
  • Regularne ostrzenie grotów: Ostrzejsze groty powodują mniejsze uszkodzenia sizalu, jak również uderzenie w drut jest zminimalizowane. Ostrzałki do grotów kupisz tutaj
  • Nie zostawiaj lotek w tarczy, gdy nie grasz: Pozostawione lotki mogą deformować tarczę.
  • Nie wieszaj tarczy w słońcu: Bezpośrednie światło słoneczne może powodować blaknięcie i wysuszenie sizalu.
  • Nie czyść tarczy wodą i innymi płynami: Może to doprowadzić do pęknięć, zdecydowanie skrócić żywotność tarczy. Warto regularnie przetrzeć tarczę suchą szmatką.   

 

Pamiętaj, że odpowiednia konserwacja tarczy dart to nie tylko dbałość o jej wygląd, ale przede wszystkim zapewnienie sobie i innym graczom najlepszych warunków do gry. Regularne czyszczenie, właściwe przechowywanie i uważne użytkowanie to klucz do długowieczności Twojej tarczy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych