Rozrywka, która dostarcza wiele śmiechu i zabawy, ale wymaga przy tym sporej zręczności i celności. Niektórzy traktują ją jako poważny sport i biorą udział w turniejach. Opisywaną dyscypliną jest oczywiście dart. Jeśli chcą Państwo samodzielnie zaopatrzyć się w profesjonalną tarczę, to kwestia jej wyboru wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Wiele zależy bowiem od poziomu umiejętności (Państwa bądź współtowarzyszących graczy), a także od budżetu i kilku innych istotnych kwestii, które przedstawimy w poniższym wpisie. Jaką tarczę do darta kupić? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym przedstawiamy najważniejsze zagadnienia i przydatne wskazówki.

Elektroniczna czy sizalowa? Podstawowy podział tarcz do darta

To, jaka tarcza do darta będzie najlepsza dla Państwa, uwarunkowane jest wieloma czynnikami. Warto jednak na początku dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku wariantami oraz ich szczegółową charakterystyką. Na tej podstawie można wyciągnąć już wiele wniosków. W najbardziej ogólnym podziale możemy wyróżnić tarcze elektroniczne oraz sizalowe, czyli wykonane z włókien naturalnych. A zatem, jaką tarczę do darta wybrać?

Pierwsza z wymienionych charakteryzuje się przede wszystkim opcją automatycznego zliczania punktów, a także możliwością wyboru różnych trybów gry. Gra na tarczy sizalowej wymaga samodzielnego liczenia punktów lub skorzystania z jednej z wielu aplikacji mobilnych stworzonych specjalnie do gry w dart'a. 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając tarczę do darta?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaką tarczę do darta wybrać. Poszczególne cechy danych modeli chętnie wykorzystują, w zależności od preferencji, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Przejdźmy teraz do charakterystyki tarczy sizalowej. Zauważone różnice pomiędzy dwoma opisanymi rodzajami powinny pomóc w dokonaniu wyboru.

Tarcze sizalowe tworzone są z włókien roślinnych. Już sam materiał wykonania przekłada się bezpośrednio na liczbę trafień – w przypadku tarczy elektronicznej o wiele częściej lotki odbijają się, gdyż mogą wbijać się jedynie w wyznaczone miejsca. Natomiast w tarczach sizalowych lotki trafiają pomiędzy włókna. Ilość lotek nie wbitych do tarczy jest znikoma w porównaniu z elektronicznymi. 

Próbując odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką tarczę do darta kupić, warto wziąć pod uwagę jeszcze inne istotne aspekty. Jednym z nich jest dźwięk. Tarcza elektroniczna jest głośniejsza nie tylko w momencie, gdy wbijane są do niej lotki. Gdy gracze zdobywają kolejne punkty, urządzenia te zazwyczaj wygrywają melodię. Zastanawiając się zatem, jaka tarcza do darta będzie dla Państwa najlepsza, warto mieć ten fakt na uwadze. Tego typu urządzenia sprawdzą się świetnie w pubach bądź na różnego rodzaju imprezach, jednakże niekoniecznie we własnym mieszkaniu. Tarcze sizalowe są zdecydowanie bardziej przyjemne dla naszych uszu.

Kolejnym istotnym aspektem jest rozmiar elementów oddzielających od siebie poszczególne pola punktowe oraz sposób ich łączenia ze sobą. Zbyt obszerne segmenty posiadające zgrubienia przy mocowaniach mogą bowiem sprawiać, że część lotek się od nich odbije i nie będzie w stanie odpowiednio wbić.

Osoby zainteresowane kupnem, zastanawiają się często, ile kosztuje tarcza do darta. Ceny mogą znacząco się różnić w zależności od wybranego rodzaju czy chociażby jakości wykonania. Zazwyczaj jest to jednak koszt kształtujący się na poziomie około kilkuset złotych.

Tarcza do darta dla fanów sportowej rozrywki i profesjonalistów

Mamy nadzieję, że na podstawie powyższego wpisu będą Państwo w stanie samodzielnie stwierdzić, jaka tarcza do darta najbardziej odpowiada Państwa wymaganiom. Wiedzą już Państwo dokładnie, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje, jakie mają wady, zalety i czym się od siebie różnią. Spodziewają się już Państwo także, ile kosztuje tarcza do darta i co może wpłynąć na jej cenę. Dzięki tej wiedzy, z pewnością uda się dokonać właściwego wyboru!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych